Choroby nerek kotów

Choroby nerek kotów

Przewlekła niewydolność nerek to jedna z najczęściej występująca choroba kotów w podeszłym wieku. Co trzeci kot w wieku 12 lat spotyka się z tym problemem.

U zwierząt dotkniętych tą chorobą można zaobserwować częste oddawanie moczu oraz wzmożone pragnienie to początek choroby. Potem dochodzą liczne objawy kliniczne. Choroba ta jest chorobą postępującą i nieodwracalną ale stosując odpowiednią terapię farmakologiczną i dietetyczną pod ścisłym nadzorem lekarza weterynarii można wpłynąć na spowolnienie rozwoju choroby i jednocześnie można zadbać o poprawę jakości życia naszego podopiecznego. Jako właściciele takiego kota z problemami powinniśmy się zaopatrzyć w świetny preparat Urine off.
Choroba ta początkowo przebiega w formie utajonej. Objawy zależą od stadium choroby, gdy zauważy się u naszego kota brak apetytu, częste oddawanie moczu, ciągłe pragnienie, senność, wymioty lub biegunkę to sygnał że dzieje się coś niedobrego. Przyczyny które prowadzą do tej choroby mogą być wrodzone lub nabyte. Koty mogą chorobę dziedziczyć ale mogą ją nabyć przez przebyte zapalenia czy infekcje.

W celu rozpoznania choroby wykonywane są odpowiednie badania i ustalenie czy proces choroby ma charakter ostry czy przewlekły. Takie ustalenie procesu choroby jest bardzo istotne ponieważ inne rokowania i terapię stosuje się do kotów przy ostrej niewydolności nerek a inną do chorych zwierząt z chorobą przewlekłą. W przypadku ostrej niewydolności nerek zmiany są potencjalnie odwracalne, w przeciwieństwie do procesu przewlekłego. W procesie przewlekłym wprowadzenie odpowiedniej terapii umożliwia jedynie zahamowanie dalszego postępu choroby.
Pamiętajcie również, że istnieje specjalny żwirek dla kota, który zmieniając kolor pomoże Wam szybko odkryć problem Waszego kota.
http://www.zoologiczny.sklep.pl/zwirek_dla_kota__39_76